Առողջություն 14:57 14/12/2009
Հանրապետությունում A/H1N1-ից` խոզի գրիպից, մահացածների թիվը ավելացել է ևս մեկով: Ինչպես Panorama.am-ին ասաց հանրապետության գլխավոր ինֆեկցիոնիստ Արա Ասոյանը, մահվան վերջին դեպքը գրանցվել է «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում: Մահացածը Երևանի բնակիչ է, 28-ամյա երիտասարդ:
Հիշեցնենք, որ այսօր Panorama.am-ն տեղեկացրել էին  գրիպից մահվան ևս մեկ դեպքի մասին, ըստ այդմ, մահացածը Հրազդանի 6 ամսական հղի  բնակչուհի էր: Ըստ առողջապահության նախարարի օգնական Շուշան  Հունանյանի տրամադրած տեղեկության, հղի կնոջ մահվան պատճառը ոչ թե սովորական գրիպն է եղել, այլ խոզի գրիպը:
Առողջապահության նախարարի օգնական Շուշան Հունանյանը Panorama.am-ին ասաց, որ A/H1N1-ի դեպքերն ավելացել են 26-ով` հասնելով 80-ի: Սակայն նա նշեց, որ Սուր շնչառական վարակների (ՍՇՎ) դեպքերի նվազում է նկատվել:
Ինչպես նշեց նախարարի օգնականը, նվազել են   նաև խոզի գրիպի վերաբերյալ «Շտապ օգնության» ծառայություն ահազանգելու դեպքերը:

Health 15:30 14/12/2009
Armenia has confirmed 2 A/H1N1 death cases, one of them being a pregnant woman in her 6th month, the other one a 28-year youth.
According to the chief infectiologist Ara Asoyan, the latter was a Yerevan resident, he died in Nork infection clinic, while the former, as the deputy director of the Medical Center in the city of Hrazdan Sasun Hovhannisyan said, was a Hrazdan resident and died after she was taken to Erebouni medical center.
Healthcare Minister’s Assistant Shushan Hunanyan told Panorama.am swine flu total number in Armenia has hit 80. Though, she stated the number of respiratory diseases have decreased in the republic.