Առողջություն 14:57 14/12/2009
Հանրապետությունում A/H1N1-ից` խոզի գրիպից, մահացածների թիվը ավելացել է ևս մեկով: Ինչպես Panorama.am-ին ասաց հանրապետության գլխավոր ինֆեկցիոնիստ Արա Ասոյանը, մահվան վերջին դեպքը գրանցվել է «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում: Մահացածը Երևանի բնակիչ է, 28-ամյա երիտասարդ:
Հիշեցնենք, որ այսօր Panorama.am-ն տեղեկացրել էին  գրիպից մահվան ևս մեկ դեպքի մասին, ըստ այդմ, մահացածը Հրազդանի 6 ամսական հղի  բնակչուհի էր: Ըստ առողջապահության նախարարի օգնական Շուշան  Հունանյանի տրամադրած տեղեկության, հղի կնոջ մահվան պատճառը ոչ թե սովորական գրիպն է եղել, այլ խոզի գրիպը:
Առողջապահության նախարարի օգնական Շուշան Հունանյանը Panorama.am-ին ասաց, որ A/H1N1-ի դեպքերն ավելացել են 26-ով` հասնելով 80-ի: Սակայն նա նշեց, որ Սուր շնչառական վարակների (ՍՇՎ) դեպքերի նվազում է նկատվել:
Ինչպես նշեց նախարարի օգնականը, նվազել են   նաև խոզի գրիպի վերաբերյալ «Շտապ օգնության» ծառայություն ահազանգելու դեպքերը:

Здоровье 15:44 14/12/2009
Как сообщил Panorama.am главный инфекционный врач Армении Ара Асоян, второй случай зарегистрирован в инфекционной больнице “Норк”. По его словам, скончавшийся – молодой человек из Еревана, которому было всего 28 лет.
Напомним, что сегодня Panorama.am сообщила о смерти беременной женщины из Раздана. Специалисты подтвердили, что причиной ее смерти стал также “свиной”, а не обычный грипп.
Помощник министра здравоохранения Шушан Унанян сообщила Panorama.am, что случаи заражения вирусом A/H1N1 увеличились еще на 26, достигнув 80-и. Однако, она отметила, что наметился спад острых респераторных заболеваний.