Հասարակություն 12:40 06/03/2015
Փոխադրող ընկերությունները անելանելի վիճակում են հայտնվել, յոթ երթուղի արդեն փակվել է: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնեց Փոխադրողների միության նախագահ Հրանտ Եղիազարյանը:
Նրա խոսքերով, սրանից տուժողներն առաջին հերթին ուղևորներն են. «Եթե առաջ մի կետից մյուս կետ հասնելու համար օգտվում էին մեկ երթուղուց և վճարում էին 100 դրամ, հիմա հասնելու համար պետք է երկու երթուղային նստեն և ստացվում է, որ վճարում են 200 դրամ»:
Ըստ նրա՝ վարորդների պակաս կա, շուրջ 200 փոխադրամիջոց առանց շահագործման կանգած են. «Եթե ուղևորավարձը չբարձրանա, ապա գնալով երթուղայինների թիվը նվազելու է, եղած փոխադրամիջոցներն էլ շարքից դուրս են գալու, և որոշ ժամանակ հետո տրանսպորտ չենք ունենալու: Ուղևորավճարի 200 դրամ լինելու դեպքում նման խնդիրներ չեն լինի»:
Վերջում Հ. Եղիազարյանն ավելացրեց. «Իշխանությունների համար դժվա՞ր է այդ 100 դրամը իրենք վճարեն, մյուս 100-ն էլ ուղևորը տա»:

Общество 20:32 06/03/2015
В Армении компании-перевозчики оказались в безвыходной ситуации, семь маршрутов уже не действуют. Об этом в ходе сегодняшней пресс-конференции заявил председатель Союза перевозчиков Армении Грант Егиазарян.
По его словам, в данной ситуации, прежде всего, пострадают пассажиры. «Если раньше для того, чтобы доехать из одного пункта в другой, люди пользовались одним транспортом и платили за это 100 драмов, то сейчас, чтобы доехать в нужное им место, они должны пользоваться двумя транспортными средствами и заплатить за это 200 драмов», – сказал он.
Г. Егиазарян отметил, что в Ереване есть нехватка водителей общественного транспорта. На данный момент около 200 транспортных средств не работают из-за отсутствия водителей.
«Если цены на общественный транспорт не будут повышены, то число транспортных средств уменьшится, имеющиеся на данный момент автомобили выйдут из строя, а уже через некоторое время у нас больше не будет транспорта. Подобных проблем не будет, если цены на общественный транспорт будут повышены до 200 драмов», – подчеркнул он.
Г. Егизарян добавил также: «Разве сложно для властей платить эти 100 драмов, а остальную часть заплатит пассажир?!»