Հասարակություն 13:22 05/09/2015
Հայ-ադրբեջանական սահմանին սեպտեմբերի 3-ին հակառակորդի կրակոցից վիրավորված զինծառայող Գառնիկ Լալայանը տեղափոխվել է Կենտրոնական կայազորային զինվորական հոսպիտալ: Այս մասին Panorama.am-ին ասաց հոսպիտալի պետ, բժշկական ծառայության գնդապետ Արամ Ասատուրյանը:
Նրա խոսքերով՝ զինծառայողի վիճակը կայուն ծանր է:
Հակառակորդի կրակոցներից սեպտեմբերի 1-ին վիրավորված 22-ամյա Գոռ Գևորգյանի վիճակը նույնպես կայուն ծանր է, դրական դինամիկայով:
Նշենք, որ Գոռ Գևորգյանն ունի որովայնի, կրծքավանդակի վնասվածքներ, ստորին վերջույթների բազմաթիվ բեկորային վնասվածքներ:
Երբ հակառակորդը չի կարողանում մեր զինվորներին համարժեք պատասխան տալ, զենք է կիրառում անպաշտպան բնակիչների հանդեպ. Մ.Հակոբյան

Politics 14:57 05/09/2015
Armenian serviceman Garnik Lalayan who was wounded by Azerbaijani gunfire on September 3 on Armenian-Azerbaijani border was taken to Central Garrison Military Hospital in Yerevan, the hospital head Aram Asaturyan told Panorama.am. Lalayan is in critical but stable condition.
22-year-old Gor Gevorgyan was wounded on a frontline position near Chinari village in Armenia’s Tavush province after Azerbaijani troops opened fire on September 1. The soldier is in critical but stable condition, but positive changes in his health were reported.