Մշակույթ 10:45 27/04/2016 Աշխարհում
Ինտերնետում է հայտնվել The Beatles-ի՝ մինչ այժմ անհայտ տեսանյութ: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այն հայտնվել է ավստրալիական լուսանկարների և վիդեոփաստաթղթերի ազգային արխիվի YouTube ալիքում:
Ըստ մեկնաբանության, այն արված է 1965 թվականի նոյեմբերի 1-ին  հանդերձասրահում, երբ երաժիշտները պատրատվել են The Music of Lennon & McCartney ծրագրին: Տեսանյութն առանց ձայնի է, դրա համար անհայտ է, թե ինչ մասին են խոսել բրիտանական խմբի անդամները:
«Ես հանդերձասրահում էի: Մենք խմում էինք շամպայն: Ես չգիտեմ, Ջոնն էր, թե Ռինգոն, նրանցից մեկը վերցրեց իմ ձեռքից տեսախցիկը՝ ասելով, թե ես այն ճիշտ չեմ օգտագործում և սկսեց թափահարել և շուռ տալ: Հիանալի էր: Ես նկատի ունեմ, որ նրանք հաճելի մարդիկ էին»,- պարզաբանել է ավստրալիացի պարուհի Դոն  Սուեյնը, ով  արել է այս ձայնագրությունը:

Society 13:51 27/04/2016 World
Production designer Melinda Doring has donated to the Australian National Film and Sound Archive a unique collection of home movies and video recordings by her mother, dancer and make-up artist Dawn Swane. The footage includes a never-before-seen 1965 clip of The Beatles, reports NFSA.
According to the source, the silent footage was made before filming The Music of Lennon & McCartney in the make-up chair at Granada TV, 1 and 2 November 1965.
“I was in the make-up room. And so we were having some champagne … And anyway, I don’t know if it was John or if it was Ringo but they took the camera off me and said, “This is no way to use a camera”, and they sort of jiggled it upside down and inside out a bit, and everybody was just mucking around. But that was great. I mean they were a nice group of people. They really were,” Dawn says.