Հասարակություն 14:41 21/07/2017 Հայաստան
Ոստիկանությունը կոչ է անում հուլիսի 23-ին՝ Վարդավառի օրը, պահպանել համակեցության կանոնները, դրսևորել բարեկրթություն, տհաճ միջադեպերով չխաթարել տոնը, աջակցել ոստիկանությանը հասարակական կարգուկանոն ապահովելու գործում:
«Հուլիսի 23-ին Վարդավառ է՝ մեր ժողովրդի սիրած ու ավանդական տոներից մեկը, որ խորհրդանշում է տարեպտույտ, կյանքի նորացում, սեր, նաև՝ փոխադարծ հարգանք ու հոգածություն միմյանց հանդեպ:
Ցավոք, մեր որոշ համաքաղաքացիներ հենց Վարդավառի լուսավոր տոնին չեն դրսևորում այդ հարգանքն ու հոգածությունը: Արձանագրվում են ծիսական արարողությունը տհաճ դրսևորումներով փախարինելու, մարդկանց անհանգստություն և անհարմարություն պատճառելու դեպքեր։
Քաղաքացիներին կոչ ենք անում պահպանել համակեցության կանոնները, դրսևորել բարեկրթություն, տհաճ միջադեպերով չխաթարել տոնը, աջակցել ոստիկանությանը հասարակական կարգուկանոն ապահովելու գործում»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը:

Общество 15:49 21/07/2017 Армения
Полиция Армении призывает 23 июля – в день празднования Вардавара (Праздника преображения Господня) – соблюдать правила сосуществования, демонстрировать благовоспитанность, не омрачать праздник неприятными инцидентами, содействовать сотрудникам правоохранительных органов в деле обеспечения общественного порядка. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook написал пресс-секретарь Полиции Армении Ашот Агаронян.
В частности в его публикации говорится следующее:
«В Армении 23 июля празднуется Вардавар – один из любимых и традиционных праздников нашего народа, который символизирует смену года, обновление жизни, любовь, также – проявление взаимного уважения и заботы друг о друге.
К сожалению, некоторые наши граждане именно в этот светлый праздник не проявляют уважения и заботу. Регистрируются инциденты, причиняющие неудобства и беспокойство людям.
Мы призываем граждан соблюдать правила сосуществования, демонстрировать благовоспитанность, не омрачать праздник неприятными инцидентами, содействовать сотрудникам правоохранительных органов в деле обеспечения общественного порядка.