Հասարակություն 17:23 12/12/2014
Լիբանանում նոյեմբերի 28-ին կայացել է «Լիբանանում Միացյալ Ազգերի Կազմակերպության ժամանակավոր ուժեր» (ՅՈՒՆԻՖԻԼ) բազմազգ առաքելության կազմում հայկական դասակի ներգրավման և առաքելությանը մասնակից այլ երկրների դրոշների շարքում հայկական դրոշի բարձրացման պաշտոնական արարողությունը: Հայ խաղաղապահների 32 հոգանոց դասակը նոյեմբերի 26-ից ՅՈՒՆԻՖԻԼ առաքելության կազմում, իտալական հրամանատարության ներքո խաղաղապահ առաքելություն է իրականացնում Լիբանանում: Այս մասին հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Արարողության ընթացքում հայ խաղաղապահներին ողջունել և նրանց ներգրավումն առաքելությանը կարևորել է ՅՈՒՆԻՖԻԼ առաքելության միացյալ ուժերի հրամանատար, իտալական բանակի բրիգադի գեներալ Ստեֆեն Դել Կոլը:
Նշված արարողությունն իր անդրադարձն է գտել նաև Իտալիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պաշտոնական կայքում:

Society 18:37 12/12/2014
Lebanon hosted the ceremony of the Armenian platoon’s joining the United Nations Interim Force in Lebanon (UNIFIL) mission and the raising of the Armenian flag, the press service of the Armenian Defense Ministry reported.
A unit of 32 Armenian peacekeepers arrived in Lebanon on November 26. As part of the Italian contingent, the Armenian peacekeepers will participate in the United Nations Interim Force in Lebanon.
Welcoming the Armenian peacekeepers, Italian Army Brigadier General Stefano Del Col, UNIFIL Joint Forces Commander, highlighted the significance of their participation in the peacekeeping mission.
A report about the ceremony was also posted on the official website of the Italian Armed Forces Headquarters.