Հասարակություն 14:50 29/05/2015
Իտալիայում դատարանը պարտավորեցրել է բուսակեր մորը տղային միս տալ գոնե շաբաթը մեկ անգամ: Այս մասին գրում է Լենտա.ռու կայքը՝ հղում անելով The Local-ին: Երեխայի հայրը բողոքել է, որ նախկին կինը երեխային իր նման բուսակեր է դարձրել:
2006 թվականից կինը երեխային միայն բանջարեղենով ու շիլաներով է կերակրել: Նախկին ամուսինը դատի է տվել և ասել, որ որոշումն ընդունվել է առանց իր իմացության և նմանատիպ չափաբաժինը կարող է վնաս հասցնել երեխայի առողջությանը:
Ըստ աղբյուրի, հայրն ու որդին հանգստյան օրերին են հանդիպել, նրանք ճաշել են McDonalds-ում, պատրաստել են աղանդեր և միս: Տատիկը նրան նրբերշիկ է տվել և պանիր:
Մոր խոսքով, դրանից հետո երեխայի փորը սկսել է ցավալ:
Դատարանի որոշման մեջ նշված է նաև, որ երեխայի հայրն էլ իր հերթին չպետք է նրան միս տա շաբաթվա մեջ երկու անգամից ավելի:
Իսկ հունվարին Իտալիայի քաղաքներից մեկում երկու աղջկա հորը երկու ամսով դատապարտել էին այն բանի համար, որ նա դիետա էր սահմանել աղջիկների համար և ստիպում էր նրանց շատ սահել: Տղամարդու կարծիքով, իր աղջիկները «շատ գեր էին»:

Право 11:40 29/05/2015
В Италии суд обязал мать-вегетарианку кормить сына мясом хотя бы раз в неделю. Об этом сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на The Local.
Отец мальчика пожаловался, что его бывшая супруга посадила ребенка на вегетарианскую диету.
С 2006 года женщина, проживающая в городе Бергамо, кормила сына только овощами, кашами и крупами. Бывший супруг подал иск в суд, в котором сообщил, что это решение принималось без его участия, и подобный рацион может угрожать здоровью ребенка.
Как отмечает издание, когда отец и сын проводили вместе время в выходные, они обедали в ресторанах быстрого питания McDonalds, готовили десерты и мясо. Бабушка мальчика кормила его сосисками и овечьим сыром.
По словам матери, после этого у ребенка начинал болеть живот.
В постановлении суда также отмечается, что отец мальчика не должен кормить его мясом чаще двух раз в неделю.
В январе в итальянском городе Турин отца двух дочерей приговорили к девяти месяцам тюрьмы за то, что он посадил их на диету и заставлял много кататься на лыжах. По мнению мужчины, его девочки были «слишком толстыми».