Քաղաքական 19:41 11/02/2016 Արցախ
ԼՂՀ նախագահը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի և Արցախի խորհրդարանների համագործակցության դրական դինամիկան կպահպանվի
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը` խորհրդարանի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորությամբ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիպմանը քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջև կապերի խորացմանն ու զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ ՀՀ և ԼՂՀ խորհրդարանների միջև փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ հույս հայտնելով, որ արձանագրված դրական դինամիկան կպահպանվի նաև ապագայում:

Политика 19:44 11/02/2016 НКР
Президент Бако Саакян обсудил с Галустом Саакяном пути развития сотрудничества между парламентами НКР и Армении
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня делегацию Национального Собрания Армении во главе с председателем парламента Галустом Саакяном. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся углубления и развития связей между законодательными органами двух армянских республик.
Президент Б. Саакян с удовлетворением отметил, что взаимодействие парламентов РА и НКР находится на высоком уровне, выразив надежду, что положительная динамика сохранится и в будущем.