Քաղաքական 19:41 11/02/2016 Արցախ
ԼՂՀ նախագահը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի և Արցախի խորհրդարանների համագործակցության դրական դինամիկան կպահպանվի
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը` խորհրդարանի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորությամբ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիպմանը քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջև կապերի խորացմանն ու զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ ՀՀ և ԼՂՀ խորհրդարանների միջև փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ հույս հայտնելով, որ արձանագրված դրական դինամիկան կպահպանվի նաև ապագայում:

Politics 19:45 11/02/2016
President Sahakyan expressed hope, that the registered positive dynamics would be maintained in the future too
On 11 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of the Republic of Armenia's National Assembly headed by its chairman Galoust Sahakyan.
According to the central information department of the office of the Arstakh Republic president, Issues related to further deepening and developing ties between the parliaments of the two Armenian states were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted with satisfaction that cooperation between the RA and NKR parliaments was on a high level expressing hope that the registered positive dynamics would be maintained in the future too.