Հասարակություն 15:40 05/05/2016 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյան այսօր Հայ Առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանի և Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի հետ քննարկել է պետություն-եկեղեցի կապերին, ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին և դրանց հետևանքներին վերաբերող հարցեր: Հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին մեծ ներդրում ունի Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման և ընդլայնման գործում ու երախտագիտություն հայտնել  Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին Արցախին մշտապես սատարելու համար:

Society 15:50 05/05/2016
Artsakh Republic President, Bako Sahakyan received prelate of Tehran Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Sepuh Sargsyan on 5 May, reports the Central Information Department of the Artsakh President Office.
According to the source, issues related to state-church relations, the large-scale combat operations launched by Azerbaijan from 2 to 5 April and their consequences were discussed during the meeting.
President Sahakyan underlined that the Armenian Apostolic Church had a great contribution in cementing and expanding the Motherland-Diaspora ties and expressed gratitude to Archbishop Sepuh Sargsyan for continuous assistance shown to Artsakh.