Քաղաքական 18:42 10/08/2016 Հայաստան
«Միջազգային բանակային խաղեր-2016» միջոցառման շրջանակում մերձմոսկովյան «Ալաբինո» զորավարժարանում անցկացվող «Տանկային բիաթլոն-2016» մրցույթի կիսաեզրափակիչի` «Էստաֆետի» առաջին մրցափուլի ընթացքում օգոստոսի 9-ին Չինաստանի, Ղրղզստանի, Անգոլայի զինված ուժերի տանկային անձնակազմերի հետ մրցել են ՀՀ զինված ուժերի տանկային երեք անձնակազմերը:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հայ տանկիստները ընդհանուր թիմային հաշվարկով մրցուղին անցել են 2 ժամ 13 րոպե 55 վայրկյանում և փուլի արդյունքներով զբաղեցրել երկրորդ հորիզոնականը:
Մրցափուլի առաջատարն է Չինաստնի զինված ուժերի հավաքական թիմը, որը մրցուղին անցել է 1 ժամ 45 րոպե 55 վայրկյանում:
«Տանկային բիաթլոն-2016» միջազգային մրցույթի եզրափակիչ փուլին կմասնակցեն «Էստաֆետի» երեք մրցափուլերի վերջնական ընդհանուր հաշվարկով  լավագույն ցուցանիշներ գրանցած չորս հավաքական թիմերը: «Տանկային բիաթլոն-2016»-ի միջազգային մրցույթի եզրափակիչը կկայանա օգոստոսի 13-ին:

Politics 19:52 10/08/2016 Region
Three tank crews of the RA Armed Forces competed against participants from China, Kyrgyzstan and Angola during the semifinal “Relay” stage of the International Army Games 2016 on August 9 in the “Alabino” military training ground.
According to the information and public relations department of the RA Defense Ministry, in general team calculations, the Armenian crew completed the track in 2 hours 13 minutes and 55 seconds and took second place.
Armed Forces of the People's Republic of China took the first place completing the track in 1 hour 45 minutes and 55 seconds.
The four best teams, chosen through final calculations, will participate in the final stage of Tank Biatlon 2016 on August 13.