Հասարակություն 15:52 24/09/2018 Հայաստան
Այսօր ՀՀ Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը այցելել է Մուրացանի կենտրոնական հոսպիտալ։ Նախարարն առաջին հերթին այցելել է նախօրեին առաջնագծում վիրավորված զինծառայող, շարքային Գևորգյան Արթուրին։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Արթուրի առողջական վիճակի մասին նախարար Դավիթ Տոնոյանը խոսել է բժիշկների հետ, հանդիպել ծնողներին։ Արթուր Գևորգյանի վիճակը ներկայումս կայուն է:
Դավիթ Տոնոյանը շրջել է հոսպիտալում, հանդիպել այլ հիվանդների, ՌԲՎ պետ Գայանե Հովհաննիսյանի և հոսպիտալի պետի հետ քննարկել հոսպիտալում բուժման կազմակերպման հետ կապված հարցեր»,- գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Politics 17:17 24/09/2018
Armenia’s Minister of Defense visited on Friday Muratsan Military Hospital in Yerevan and conversed with Gevorgyan Arthur, who was wounded in Azerbaijani ceasefire violation on Sunday.
As the spokesperson to defense ministry Artsrun Hovhannisyan wrote on Facebook, minister talked to doctors and Artur’s parents. “The condition of the wounded soldier is now stable,” Hovhannisyan wrote.
According to the source, Davit Tonoyan also toured the hospital, spoke with other patients and discussed with the hospital leadership issues related to the organization of medical assistance in the medical institution.