Հասարակություն 14:31 03/11/2018 Հայաստան
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել հայ մեծանուն ծանրամարտիկ Յուրի Վարդանյանի մահվան կապակցությամբ: Հայտնում են կառավարությունից։
Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Մեծ ցավով տեղեկացա հայ մեծանուն ծանրամարտիկ Յուրի Վարդանյանի մահվան մասին։
Յուրի Վարդանյանը բոլոր ժամանակների մեր ամենաշատ տիտղոսներ նվաճած մարզիկն է։ Նա բոլոր ժամանակների հայ մեծագույն ծանրամարտիկն է։ Հայկական սպորտի փառքը և նրա միջազգային հեղինակությունն անհնար է պատկերացնել առանց նրա։
Յուրի Վարդանյանի մարզական սխրանքները ոգևորության և հպարտության բազում անմոռանալի պահեր են պարգևել մեր մարզասերներին և ոգեշնչել պատանիներին` հետևելու նրա օրինակին։
Իմ ցավակցությունն եմ հայտնում Յուրի Վարդանյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին, գործընկերներին և նրա բազմահազար երկրպագուներին»։

Политика 15:21 03/11/2018 Армения
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи со смертью известного армянского тяжелоатлета Юрия Варданяна.
В телеграмме, которую приводит пресс-служба правительства, в частности, говорится: «С глубокой скорбью  узнал о смерти именитого армянского тяжелоатлета Юрия Варданяна.
Юрий Варданян – завоевавший самое большое количество титулов армянский  спортсмен всех времен. Он величайший армянский тяжелоатлет всех времен. Славу армянского спорта и его международную репутацию невозможно представить без него.
Спортивные геройства Юрия Варданяна подарили нашим любителям спорта  многочисленные незабываемые моменты воодушевления и гордости и вдохновили молодежь следовать его примеру.
Выражаю свои соболезнования членам семьи Юрия Варданяна, родственникам, коллегам и его многотысячным поклонникам».