Հասարակություն 16:20 16/04/2019 Հայաստան
Ազգային ժողովի հերթական նիստն այսօր մեկնարկեց լարված մթնոլորտում։ Պատգամավորներն ընդհատում էին մեկը մյուսի ելույթը, հետո փորձում լռեցնել միմյանց։
Դրա հետ կապված իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել ՀՀ նախագահի խորհրդական, նախկին պատգամավոր Թևան Պողոսյանը։
«Իմ շատ սիրելի պատգամավորներ,
խնդրում եմ մշտապես, իսկ Ավագ շաբաթում մասնավորապես, նաև նիստերի ժամանակ իրար հանդեպ սիրով լինեք, հանդուրժողականությամբ ու հարգանքով բանավիճեք։ Նոր մշակույթ, նոր որակ ու հոգատարության նոր դրսևորումներ ենք պահանջում, խնդրում ու սպասում։
Ինչպես Խաբենսկին է ասել. «Մի օր կհասկանաս, որ բարությունը, քնքշությունն ու հոգատարությունը ներքին ուժի և ոչ թե թուլության դրսևորումներ են»:

Политика 17:36 16/04/2019 Армения
Очередное заседание Национального Собрания Армении сегодня стартовало в напряженной атмосфере. Депутаты перебивали выступления, затем пытались заставить замолчать друг друга.
В связи с этим советник президента Армении, бывший депутат НС РА Теван Погосян сделал запись на своей странице в соцсети Facebook:
«Дорогие мои депутаты,
Прошу всегда, особенно во время Страстной недели, а также во время заседаний, будьте добры друг к другу, проводите дебаты с терпением и уважением. Требуем, просим и ждем новую культуру, новое качество и новое проявление заботы.
Как говорил Константин Хабенский: “ Когда-нибудь ты поймешь, что доброта, нежность, ласка и забота — это проявление внутренней силы, а не слабости”.