Իրավունք 17:19 30/10/2014
Այսօր ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները Երևանի Խորենացի փողոցից հայտնաբերել և բերման են ենթարկել Անդրանիկ Սողոյանին մականունը՝ «Զապ»:  Ա. Սողոյանը ձերբակալված է, որի մասին հայտնվել է ՀՀ գլխավոր դատախազությանը և ՀՀ-ում Ինտերպոլի ԱԿԲ-ին: Այս մասին հայտնում են ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
2013 թ. փետրվարի 28-ին Պրահայի մունիցիպալ դատարանի կողմից 1968 թ. ծնված Անդրանիկ Սողոյանը Չեխիայի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի 219 հոդվածի 1 և 2 մասերի /սպանութուն/, 235 հոդվածի 1-ին մասի /շորթում/ մեղադրանքով հեռակա դատապարտվել է 22 տարվա ազատազրկման:
Այս տարվա հոկտեմբերի 20-ին Անդրանիկ Սողոյանի նկատմամբ Չեխիայի Հանրապետության իրավապահ մարմինների կողմից տրվել է եվրոպական կալանքի սանկցիա, և հայտարարվել միջազգային հետախուզում:

Право 18:31 30/10/2014
Сотрудники Главного управления уголовного розыска полиции Армении сегодня обнаружили и подвергли приводу криминального авторитета Андраника Согояна (по кличке «Зап»).
Как сообщает пресс-служба полиции, А. Согоян задержан.
28 февраля 2013 года Пражский муниципальный суд 25 февраля заочно приговорил Андраника Согояна к 22 годам лишения свободы по обвинению в преступлениях, предусмотренных ч.1 и 2 ст. 219 («убийство») ч.1 ст.235 («вымогательство») УК Чехии.
20 октября 2014 года правоохранительные органы Чехии выдали европейский ордер на его арест и объявили Согояна в международный розыск.