Հասարակություն 11:10 26/11/2015 Աշխարհում
Ամերիկացի դերասան, պրոդյուսեր և ռեփեր Ուիլ Սմիթը հայտարարել է, որ դեմ չէ առաջիկայում  մտնել քաղաքականություն: Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին նա ասել է  The Hollywood Reporter-ին:
«Երբ ես նայում եմ քաղաքական արենա, մտածում եմ, որ այնտեղ ինձ համար ապագա կարող է լինել: Հնարավոր է, ես հարկավոր լինեմ նրանց»,- ասել է նա:
Սմիթն ավելի մանրամասն չի բացատրել իր բառերը: Նա նաև չի ասել, թե  ինչ պաշտոն կցանկանար ստանար:
Ավելի վաղ ռեփեր Քանյե Ուեսթը հայտարարել էր ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին մասնակցելու մտադրության մասին: Դրա հետ կապված, ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման մի քանի խորհուրդ էր տվել ռեփերին:
Նշենք, որ Ու.Սմիթը 4 անգամ դարձել է «Ոսկե Գլոբուսի» և 2 անգամ Ակադեմիայի մրցանակաբաշխության հաղթող, «Գրեմմի» մրցանակակիր է:

Общество 12:04 26/11/2015 В мире
Актер Уилл Смит заявил, что не против того, чтобы в будущем участвовать в политике. Об этом он сказал в подкасте The Hollywood Reporter.
«Когда я смотрю на политическую арену, то думаю, что там вполне может быть будущее для меня. Возможно, я им буду нужен там», – сказал он.
Как пишет Газета.Ru, Смит не стал более подробно объяснять свои слова. Он также не добавил, на какой должности хотел бы участвовать в политике Соединенных Штатов.
Ранее рэпер Канье Уэст объявил во время церемонии вручения наград MTV о намерении избираться в президенты США. В связи с этим глава страны Барак Обама дал несколько советов рэперу.