Տնտեսություն 18:16 25/10/2016 Հայաստան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ու «Գազպրոմ» ՀԲԸ վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերն այսօր քննարկել են էներգետիկայի ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցությանը, զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև Հայաստանում «Գազպրոմ» ընկերության գործունեությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են՝ Կարեն Կարապետյանն նշել է, որ «Գազպրոմ»-ը Հայաստանում ունի ամենախոշոր ներդրումային փաթեթը:
Ալեքսեյ Միլլերն ընդգծել է, որ Հայաստանն ունի գազաֆիկացման բարձր մակարդակ՝ 96 տոկոս, գազամատակարարման հուսալի համակարգ, և վստահեցրել, որ «Գազպրոմ»-ն այսուհետ ևս պատրաստ է Հայաստանում իրականացնել ընկերության առջև դրված բոլոր խնդիրները:
Նշելով «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերության գործունեության դիվերսիֆիկացված առանձնահատկությունը՝ Ա. Միլլերը կարևորել է նաև Հրազդանի ՋէԿ-ի 5-րդ էներգաբլոկի և Աբովյանի ստորգետնյա գազապահեստ-կայանի հետագա շահագործման արդյունավետությունը:
Ընդգծելով «Գազպրոմ»-ի գործունեության սոցիալական պատասխանատվության բաղադրիչը՝ Ա. Միլլերը նշել է, որ ընթացքի մեջ է բազմաֆունկցիոնալ հնարավորություններով ուսումնամարզական համալիրի շինարարությունը, որը «Գազպրոմ»-ի  ներդրումն է Հայաստանի Հանրապետության երիտասարդ սերնդի ապագայի համար:
Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև տնտեսական կապերի զարգացման և ամրապնդման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Կարեն Կարապետյանը «Գազպրոմ» ՀԲԸ վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերին պարգևատրել է ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով:

Экономика 19:11 25/10/2016 Армения
Глава «Газпрома» Алексей Миллер: В Армении высокий уровень газификации и надежная система газоснабжения
Премьер-министр Армении Карен Карапетян и председатель правления «Газпрома» Алексей Миллер обсудили сегодня широкий круг вопросов, касающихся армяно-российского сотрудничества в сфере энергетики, перспектив развития, а также деятельности компании в республике. Подробности представляет пресс-служба армянского правительства.
Карен Карапетян указал, что у «Газпрома» самый крупный инвестиционный пакет в Армении.
В свою очередь Алексей Миллер указал, что в Армении высокий уровень газификации – 96% – и надежная система газоснабжения, заверив, что компания «Газпром» и впредь готова выполнять в республике поставленные перед собой задачи.
Алексей Миллер отметил также важность дальнейшей эффективной эксплуатации 5-го энергоблока Разданской ТЭС и Абовянского подземного хранилища газа (ПХГ).
Отметив компонент социальной ответственности деятельности «Газпрома», Миллер отметил, что продолжается строительство многофункционального учебно-тренировочного комплекса, что является вкладом компании в будущее молодого поколения республики.
Карен Карапетян наградил Алексея Миллера памятной медалью премьер-министра  Республики Армения за значительный вклад в развитие и укрепление экономических связей между РА и РФ.