Քաղաքական 12:43 20/05/2017 Հայաստան
«Իմ անցած ճանապարհը թույլ է տալիս ինձ, որ լինեմ ակտիվ պատգամավոր, հանդես գամ շատ նախաձեռնություններով: Իհարկե, դա կքննարկենք մեր խմբակցությունում»,-Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ խմբակցության անդամ Հակոբ Բեգլարյանը:
Նա նշեց, որ 13 տարի աշխատել է ֆիանանսների նախարարությունում, զբաղեցրել է բարձր պաշտոններ, իրեն տեսնում է ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի հանձնաժողովում:
Հարցին, թե գնումների ոլորտում ամենաշատը կոռուպցիոն ռիսկերի մասին են խոսում, պատրա՞ստ եք խոսել  այդ մասին ԱԺ բարձր ամբիոնից, ի՞նչ լուծումներ եք առաջարկելու, նա պատասխանեց. «Ես միայն իմ գլխի տերը չեմ, ֆրակցիայի անդամ եմ, բոլոր հարցերը կքննարկենք, անպայման առաջ ենք քաշելու ամեն հարց, որն անհանգստացնում է մեր բնակչությանը: Բոլոր նեգատիվ երևույթների մասին բոլորս իրար հետ պետք է խոսենք»:

Политика 16:39 20/05/2017 Армения
«Пройденный путь позволяет мне быть активным депутатом, выступать с различными инициативами. Конечно, это мы обсудим с нашей фракцией», – об этом заявил журналистам после сегодняшнего заседания Национального Собрания РА член фракции правящей Республиканской партии Армении (РПА) Акоп Бегларян.
Он также отметил, что 13 лет работал в Министерстве финансов РА, занимал высокие должности и видит свою дальнейшую профессиональную деятельность в постоянной Комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам НС РА.
Отвечая на вопрос, что сфера торговли полна коррупционных рисков и готов ли А. Бегларян говорить об этой проблеме с трибуны НС РА, он сказал: «Я не только сам за себя отвечаю, а являюсь также членом фракции РПА, мы обсудим все вопросы, и будем озвучивать проблемы, которые волнуют наше население. И все негативные явления обсудим сообща».