Տնտեսություն 13:03 01/06/2017 Հայաստան
«Մենք գրեթե մոտենում ենք միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի նախագծման աշխատանքների ավարտին: Հուլիսին այն հանրության դատին կներկայացվի»: Կառավարության նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը:
Նրա խոսքով, առաջիկա տարիներին կառավարությունը կանխատեսում է  շատ ավելի բարձր տնտեսական աճ՝ 4.7- 5.7 տոկոս:
«Այս տարի նախատեսել ենք 3.2 տոկոս աճ: Մենք միշտ ասել ենք, որ ռիսկերն աճի  ուղղությամբ են, մենք ջանքեր ենք գործադրելու, որ 3.2-ից բարձր աճ լինի:  Հիմա ասում ենք, որ դրական ռիսկերը պահպանվում են»,-ասաց Արամյանը:

Экономика 13:24 01/06/2017 Армения
Глава Минфина Вардан Арамян: Правительство Армении прогнозирует боле высокий экономический рост на ближайшие годы
«Мы практически приблизились к завершению работы по разработке программы среднесрочных государственных расходов. Программа будет представлена общественности в июле», – сказал сегодня журналистам после заседания правительства Армении министр финансов Вардан Арамян.
По его словам, в ближайшие годы правительство прогнозирует гораздо более высокий экономический рост: на уровне 4,7-5,7%.
«В этом году мы прогнозируем рост на уровне 3,2%, но приложим усилия, чтобы рост был выше запланированного показателя», – сказал министр.