Տնտեսություն 15:53 05/02/2019
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը իր հաճախորդների և Հայաստան ժամանող քաղաքացիների հարմարավետության բարձրացման նպատակով՝ «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի ժամանման սրահում տեղադրել է ժամանակակից բանկոմատ:
Ընկերությունից հայտնում են, որ այսուհետ, Բանկի հաճախորդներն ու Հայաստանում վայրէջք կատարող քաղաքացիները կունենան հնարավորություն կատարել իրենց բանկային գործարքները անմիջապես օդանավակայանում տեղադրված բանկոմատի միջոցով:
Օգտագործելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի նոր բանկոմատը, կարող եք օգտվել հետևյալ ծառայություններից.
• քարտի մնացորդի հարցում,
• գումարի կանխիկացում
• սեղմ քաղվածքի ստացում,
• քարտից քարտ փոխանցումներ ցանկացած Visa և Mastercard քարտերին` թողարկված ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից
• կոմունալ վճարումներ
• քարտի PIN-ի փոփոխություն
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը նախատեսում է հետագայում ևս ընդլայնել իր բանկոմատների ցանցը, ինչպես Երևանում, այնպես էլ Հայաստանի մարզերում`2019 թ. ավարտին թիվը հասցնելով մինչև 200-ի:

Экономика 16:58 05/02/2019 Армения
Банк ВТБ (Армения) с целью повышения комфортности своих клиентов и граждан, прибывающих в Армению, установил в зале прибытия международного аэропорта РА «Звартноц» современный банкомат.
Согласно релизу, отныне клиенты Банка и граждане, прибывающие в Армению, смогут осуществлять свои банковские операции непосредственно в аэропорту, сразу после приземления в Армении - посредством установленного банкомата.
С помощью нового банкомата Банка ВТБ (Армения) можно воспользоваться следующими услугами:
• запрос баланса карты,
• получения наличных средств,
• получение кратких выписок,
• переводы с карты на любые карты Visa и на карты MasterCard выпущенные Банком ВТБ (Армения),
• коммунальные платежи,
• изменение PIN-кода карты,
Банк ВТБ (Армения), планирует еще больше расширить сеть своих банкоматов - как на территории Еревана, так и в регионах Армении, с целью с целью доведения их количество до 200 до конца 2019 года.