Քաղաքական 10:08 12/04/2021 Տարածաշրջան
Վկայակոչելով արևմտյան հետախուզական աղբյուրները, Իսրայելի 13-րդ հեռուստաալիքը հաղորդել է, որ երկրի հետախուզական ծառայությունը մասնակցություն է ունեցել Նաթանզում տեղի ունեցած միջադեպին: Այդ մասին գրում է parstoday լրատվական կայքը:
Կիրակի օրը, Իրանի ատոմային էներգիայի կազմակերպության խոսնակ Բեհռուզ Քեմալվանդին հայտարարել էր, որ Նաթանզի միջուկային համալիրի էլեկտրամատակարարման բաժնում վթար է տեղի ունեցել:
Այդ կապակցությամբ, կազմակերպության ղեկավար Ալի Աքբար Սալեհին հայտարարել է. «Նաթանզի հարստացման համալիրի դեմ իրականացված   գործողությունը վկայում է, որ ԻԻՀ արդյունաբերական և քաղաքական առաջընթացին և Իրանի հետ բանակցություններին խոչընդոտելու ջանքերը ձախողվել են»:
Ըստ այդ հաղորդման, դատապարտելով այս հուսահատ քայլը, Իրանը հայտարարել է, որ համապատասխան գործողություններ է ձեռնարկելու հանցագործների դեմ:

Политика 10:26 12/04/2021 Регион
Ссылаясь на западные разведывательные источники, израильский телеканал 13 сообщил, что к инциденту в городе Натанз причастна разведслужба страны. Об этом пишет новостной сайт parstoday.
В воскресенье официальный представитель Организации по атомной энергии Ирана Бехруз Кемалванди заявил, что произошла авария в цехе электроснабжения ядерного комплекса в Натанзе.
В связи с этим глава организации Али Акбар Салехи заявил: «Действия, осуществленные против обогатительного комплекса в Натанзе свидетельствуют, что попытки воспрепятствовать промышленно-политическому прогрессу ИРИ и переговорам с Ираном провалились».
Согласно сообщению, осуждая этот отчаянный шаг, Иран заявил, что примет соответствующие меры против преступников.