Քաղաքական 16:36 15/08/2022 Արցախ
Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Արցախի երրորդ պատերազմում զոհված և անհայտ կորած զինծառայողների հարազատներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 15-ին ընդունել է Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված և անհայտ կորած զինծառայողների հարազատների միության մի խումբ անդամների:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի փոխանցմամբ, քննարկվել են միության գործուներությանն առնչվող հարցեր, ընդգծվել է պետական համապատասխան կառույցների հետ համատեղ աշխատանքի կարևորությունը՝ բարձրացված հարցերի իրավական կարգավորումների հստակեցման նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում նախագահ Հարությունյանն   անդրադարձել է նաև շփման գծում վերջին սրացումներին և  Արցախի Հանրապետություն - Հայաստանի Հանրապետություն  այլընտրանքային ճանապարհի խնդրին, նշելով, որ խոսքը նոր միջանցքի մասին է, որի պահպանությունը,   համաձայն    2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության, իրականացնելու են Արցախում տեղակայված  ՌԴ խաղաղապահները:

Политика 18:14 15/08/2022 НКР
Араик Арутюнян принял родственников военнослужащих, погибших и пропавших без вести в третьей Арцахской войне
Сегодня, 15 августа, президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян принял группу членов Союза родственников военнослужащих, погибших и пропавших без вести в Третьей Арцахской войне.
Были обсуждены вопросы, касающиеся деятельности Союза, подчеркнута важность совместной работы с соответствующими государственными структурами с целью уточнения правового регулирования поднятых вопросов.
В ходе встречи президент Арутюнян коснулся также последней эскалации на линии соприкосновения и вопроса об альтернативной дороге между Республикой Арцах и Республикой Армения, отметив, что речь идет о новом коридоре, защита которого согласно Трехстороннему заявлению от 9 ноября 2020 года будет осуществляться российскими миротворцами, дислоцированными в Арцахе.