Քաղաքական 12:40 30/12/2020 Հայաստան
«Թշնամուն երբեք թերագնահատել պետք չէ, բայց նրանից  սարսափելն էլ ոչ մի լավ բանի չի հանգեցնի։ Մինչդեռ մեզանում հիմա նման քարոզչական գիծ է նկատվում, որը նպատակ ունի թշնամու հանդեպ անզորության զգացում սերմանել մեր հասարակության մեջ։
Ակնհայտ է, որ անցած պատերազմի ընթացքում Ադրբեջան հորջորջվող արհեստածին կազմավորման բանակ կոչեցյալն էլ կրել է լրջագույն ռեսուրսին (մարդկային և ոչ մարդկային) կորուստներ, որոնք «բնականաբար» խնամքով թաքցվում են թե՛ մեզանից և թե՛ սեփական հասարակությունից։
Այս համատեքստում 2021թ․ Բաքվի ռազմական ոլորտի ծախսերի 550 մլն դոլարով ավելացման մտադրությունն, ըստ իս, հիմնականում միտված է գոնե մասնակիորեն վերականգնելու մեր կողմից ոչնչացված ադրբեջանցի բաշիբոզուկների նյութատեխնիկական ռեսուրսները, որոնք պետք է, որ անհամեմատ մեծ լինեն և որոնց համալրումը մեկ տարի չէ, որ պահանջելու է»։

Политика 14:35 30/12/2020 Армения
Заведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ), доцент, кандидат филологических наук Вардан Восканян пишет:
«Нельзя недооценивать врага, но страх перед ним тоже ни к чему хорошему не приведет. Между тем, у нас сейчас замечается такая пропагандистская линия, которая направлена на то, чтобы посеять в нашем обществе чувство бессилия перед врагом.
Очевидно, что во время последней войны армия искусственного формирования, именуемая Азербайджаном, тоже понесла серьезные потери (человеческие и нечеловеческие), которые «естественно» тщательно скрываются как от нас, так и от собственного общества.
В этом контексте намерение увеличить военные расходы Баку на 550 миллионов долларов в 2021 г., по моему мнению, в основном направлено на хотя бы частичное восстановление материально-технических ресурсов уничтоженных нами азербайджанских головорезов, которые должны быть несравнимо большими и на восполнение которых потребуется больше, чем год».